Przedwzmacniacz XA

Avantgarde Acoustic XA Pre

Żeby w pełni zrozumieć radykalną koncepcję wzmacniaczy XA, trzeba dokładnie zapoznać się z filozofią firmy Avantgarde Acoustic. Jesteśmy wytwórcą high-endowego sprzętu audio, a nasze korzenie tkwią w projektowaniu i produkcji zestawów głośnikowych z tubami sferycznymi. Oznacza to, że od ponad dwudziestu lat poszukujemy, wdrażamy i rozwijamy te rozwiązania, wynosząc na coraz wyższą półkę jakościową zjawisko jak najnaturalniejszej i najczystszej reprodukcji dźwięku. To właśnie dlatego poprzeczka od samego początku została ustawiona niezwykle wysoko: chcieliśmy zbudować wzmacniacz o brzmieniu tak nieskazitelnie czystym jak nasze głośniki tubowe.

 

REDEFINIUJEMY

KWESTIONUJĄC SZTYWNE REGUŁY

Ten, kto obiera sobie za cel dogłębną analizę danego zagadnienia, musi zawsze zacząć od najtrudniejszego, fundamentalnego pytania: „Dlaczego?"

Dlaczego typowe wzmacniacze muszą walczyć ze zjawiskiem zniekształceń przejścia sygnału przez zero? Dlaczego nie istnieją w pełni satysfakcjonujące rozwiązania eliminujące zakłócenia z sieci zasilania? Dlaczego pozwala się, żeby elementy elektroniczne ulegały rezonansom, i w rezultacie zniekształcały dźwięk? I w końcu: dlaczego wszystkie wzmacniacze wyglądają podobnie?

Pytania, które pozostają bez odpowiedzi, posłużyły nam za punkt wyjściowy do zrealizowania jednego z najambitniejszych i najbardziej rewolucyjnych projektów w historii urządzeń wzmacniających sygnał dźwiękowy: serii XA.

 

PRZEZWYCIĘŻAMY

WALCZĄC Z NIEDOSKONAŁOŚCIAMI

Na przekór utrudnieniom. „Wyjątkowy” to w przypadku projektu XA nie pusty frazes, tylko realne stwierdzenie, które określa sposób, w jaki podeszliśmy do tego zadania. Wyjątkowość ta jest widoczna wszędzie: w wykonaniu, użytych materiałach i projekcie wizualnym.

Staje się ona oczywista w przypadku przełomowych metod, dzięki którym pokonaliśmy uporczywe problemy natury technicznej. Problemy, które od zawsze były wyzwaniem w budowaniu wzmacniaczy. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na trzy z nich: zniekształcenia przejścia sygnału przez zero, zakłócenia zasilania z sieci energetycznej oraz rezonanse wibrujących elementów elektronicznych.

 

ODKRYWAMY

POŁĄCZENIE CZYSTOŚCI Z NIESKRĘPOWANĄ MOCĄ

Dźwięk to zjawisko, które trzeba przeżyć w pełni. Zanim to nastąpi, brzmienie wzmacniaczy serii XA można sobie łatwo wyobrazić. Wystarczy po prostu spojrzeć na te urządzenia – już od początku pojawia się wrażenie mocy, sugerowana przez masywne materiały, ciężki odlew obudowy, wytrzymałe uchwyty i bezkompromisowe wzornictwo. Nic tu nie jest zrobione na pokaz – wszystko spełnia swoje funkcje. Bez zbędnych przycisków i pokręteł, gadżetów i niepotrzebnego balastu. Widok urządzeń podpowiada ich techniczną doskonałość.

Naturalność i siła. Seria XA brzmi dokładnie tak jak wygląda, realizując w pełni filozofię brzmienia firmy Avantgarde Acoustic: czystość łączy się z mocą.

 

Dane techniczne 
Układ DC-Flow (patent własny) Tak
Elektroniczny przełącznik regulacji głośności (patent własny) 48-krokowy, co 1.5 dB
Stopień wyjściowy Single Ended w czystej klasie A Tak
Zerowe sprzężenie zwrotne Tak
Wejścia liniowe symetryczne 5
Wyjścia liniowe symetryczne 2
Impedancja wejściowa 10 kΩ
Zasilanie akumulatorowe 5 x 2.3 mAh
Moc wyjściowa -
Transformator toroidalny -
Kondensatory filtrujące -
Wstępny filtr składowej stałej -
Wstępny i drugi stopień filtrowania LC -
Aktywna elektroniczna stabilizacja napięcia (stopień drugi) -
Wygaszenie podświetlenia Regulowane
Trigger Wyjścia 2 x 12 V
Aluminiowa obudowa zewnętrzna zintegrowana z radiatorami 18.5 kg
Aluminiowa płaszcz wewnętrzny 10.5 kg
Chassis Czarne, malowane proszkowo
Dolne i górne klamry Czarne lub srebrne, anodyzowane
Uchwyty Czarne lub srebrne, anodyzowane
Panel przycisków Czarny lub srebrny, anodyzowany
Płyta czołowa Czarna lub srebrna, anodyzowana Fornir z naturalnego drewna Lakierowana na wysoki połysk
Szer. x Wys. x Głęb. 484.5 x 190 x 486 mm
Waga 41 kg

 

GALERIA - KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY POWIĘKSZYĆ