Avantgarde Acoustic Zero 1Jeszcze spójniejsze, mniejsze i niepozorne, a jednocześnie tubowe do ostatniego decybela. Zero 1 to ucieleśnienie marzeń o w pełni aktywnych, kompaktowych głośnikach przeznaczonych dla szerszej grupy odbiorców. Otwierają one nowy rozdział dzięki prostej formie i kształtowi, bezproblemowemu podłączeniu i wbudowanym procesorom oraz wzmacniaczom. Obydwa przetworniki tubowe w każdym kanale napędzane są wzmacniaczami o mocy 50 W każdy. Bez opóźnień i zniekształceń, dźwięk wręcz eksploduje w wymienionych głośnikach o skuteczności ok. 104 dB. Pasmo od dołu uzupełnia woofer z dedykowanym wzmacniaczem o mocy 400 W. Firmowe Hasło "Klarowność spotyka się z mocą" przyjmuje tu zupełnie nową postać.


Ten skok technologiczny nie byłby jednak możliwy bez zaangażowania do współpracy najnowocześniejszej technologii cyfrowej. Zero 1 charakteryzują się bezkompromisową jakością przetwarzania sygnałów cyfrowych i podawaniem ich wprost na głośniki, bez strat w układach analogowych i pasywnych filtrach częstotliwości.

Prościej, skuteczniej, bez ograniczeń - oto filozofia Zero 1. Ma ona również odzwierciedlenie w sposobie podłączenia źródeł. Koniec z zastanawianiem się, jak posłuchać ulubionej muzyki!
Wejścia cyfrowe przyjmują postać: USB, TosLink, SPDIF i profesjonalne AES/EBU. Ze względu na mnogość obecnych standardów oraz ponadczasowy charakter modelu, Zero 1 nie działają jako odbiornik dźwięku bezprzewodowego. Jednakże można do nich podłączyć dowolny odbiornik tego typu, np. AirPort Express). Jest też możliwość podłączenia sygnału analogowego, po uprzednim zainstalowaniu dodatkowego przetwornika AD w wolnym miejscu na panelu wejść, bez konieczności otwierania obudowy głośnika.

Zero 1 to produkt inny niż wszystko, co do tej pory wyprodukowaliśmy. A jednocześnie stuprocentowo spójny z naszą filozofią brzmienia. Jeśli posłuchacie ich z zamkniętymi oczami, od razu będziecie wiedzieć, że macie do czynienia z produktem Avantgarde Acoustic - firmy od ponad 20 latprodukującej high-endowe głośniki ze szczególnym naciskiem na tonalną perfekcję, swobodną szybkość i wydajność mocową.

Gustowna obudowa ukształtowana z polimeru ABS o zadziwiających właściwościach akustycznych dopełnia dzieła, które wyprzedza swoje czasy.

 

DANE TECHNICZNE
Pasmo przenoszenia głośnika niskotonowego 30 Hz - 250 Hz
Pasmo przenoszenia głośnika średniotonowego 250 Hz - 2 kHz
Pasmo przenoszenia głośnika wysokotonowego 2 kHz – 20 kHz
Skuteczność sekcji tubowej 104 dB
Przetwarzanie sygnału 6-kanałowe, 66-bitowe FPGA
Filtracja do 100 dB/oktawę
Filtry progresywne FIR
Przesunięcie fazowe < 5 stopni
Przetworniki cyfrowo-analogowe 3 x 24-bitowe Burr-Brown
Wzmacniacze 2 x 50 W, 1 x 400 W
Linearyzacja amplitudy TAK
Linearyzacja fazy TAK
Kolory biały i czarny
Wymiary 490 x 1040 x 318 mm
Waga 30 kg/sztuka

 

GALERIA - KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY POWIĘKSZYĆ