DUO OMEGA

Avantgarde Acoustic Duo OmegaBazująca na klasycznym modelu Duo, seria Omega rozpoczynała swe życie jako projekt doświadczalny, stworzony w celu eksploracji możliwości jeszcze dokładniejszej interakcji ruchu membrany z sygnałem płynącym ze wzmacniacza. Eksploracji pełnego potencjału głośnika ukrytego wewnątrz powiększonej 67-cm tuby. W serii Duo Omega przetworniki są zaprojektowane i dobrane wyjątkowo skrupulatnie. Średniotonowy M2Ω i wysokotonowy H2Ω wyposażone są w neodymowe magnesy oraz zaawansowany patent Avantgarde: cewkę drgającą Omega o wysokiej oporności. Rezultatem jest 18-omowa impedancja znamionowa, połączona z niesamowitą skutecznością 107 dB - najwyższą, jaka istnieje na naszej planecie.

Duo Omega to nie tylko imponujące komponenty oraz wspaniała efektywność, ale także finezja. Głośnik wysokotonowy zaopatrzono w opatentowany obwód polaryzacji kondensatora CPC. Dzięki zastosowaniu polaryzacji napięcia i przyłożeniu jej do okładek specjalnie skonstruowanego kondensatora, inżynierom Avantgarde Acoustic ™ udało się wyeliminować zjawisko fizyczne znane jako "efekt pamięci dielektrycznej". Zbudowane z najlepszych materiałów dostępnych na rynku, wykonane z największą precyzją i pieczołowicie wyselekcjonowane, kondensatory CPC to dzieło sztuki inżynierskim. Efekt CPC jest oszałamiający: mamy dużo większy wgląd w szczegóły, a jednocześnie dźwięk jest płynniejszy i bardziej łagodny. Przy pełnej mocy Duo Omega potrafią oddać wstrząsającą potęgę i pazur, a jednocześnie zachwycić lekkością i melodyjnością.

Pomimo tego, że Omegi wyglądają identycznie jak standardowe 8-omowe Duo i wykorzystują ten sam moduł basowy SUB225, różnice są słyszalne od pierwszych nut. Innowacyjna technologia przetworników Omega oraz opatentowany system CPC spowodują, że reprodukcja muzyki będzie zjawiskowa, a nasze odczucia niezapomniane.

 

DANE TECHNICZNE
Pasmo przenoszenia (tuby) 170 - 20 000 Hz
Pasmo przenoszenia (subwoofer) 18 - 220 Hz
Rekomendowana moc wzmacniacza > 10 W
Skuteczność (1 W / 1 m) > 104 dB
Punkty podziału 170 / 3500 Hz
Impedancja 18 Ω
Rekomendowane pomieszczenie > 20 m²
Rozproszenie dźwięku 180°
Powierzchnia tuby średniotonowej 0.353 m²
Średnica tuby średniotonowej 670 mm
Powierzchnia tuby wysokotonowej 0.025 m²
Średnica tuby wysokotonowej 180 mm
Średnica głośników niskotonowych 2 x 300 mm
Moc wzmacniacza 2 x 250 W
Regulowany filtr dolnoprzepustowy 60-350 W
Filtr subsoniczny 20/30/40 Hz
Wymiary (W x D x H) 670 x 680 x 1550 mm
Waga 70 kg (sztuka)

 

GALERIA - KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY POWIĘKSZYĆ