Uno Fino

Avantgarde Acoustic Uno Fino

Najmniejszy model umożliwiający wejście w fascynujący świat klasycznych konstrukcji tubowych Avantgarde, a także szansa na doświadczenie potężnego firmowego dźwięku w niewielkiej przestrzeni mieszkalnej

 

Uno Fino to nic innego jak zmniejszona wersja klasycznego modelu Uno G2. Celem było zaprojektowanie konstrukcji tubowej o wyraźnie mniejszych rozmiarach, która pod względem przejrzystości i mocy nie będzie ustępować swojemu większemu bratu.

Dzięki opracowaniu całkiem nowego, 8-calowego woofera udało się zmniejszyć obudowę sekcji basowej Fino praktycznie do rozmiarów pierwszych Uno. Tuby stanowią zintegrowaną część obudów: prostych, bez udziwnień, zmniejszonych do niezbędnego minimum, a jednak bardzo oryginalnych i wyposażonych w elementy charakterystyczne dla konstrukcji naszej firmy i rozpoznawalne od pierwszego wejrzenia.

Uno Fino to model idealny do małych pomieszczeń. Część pasywna składa się z dwudrożnego układu głośników tubowych, zintegrowanych z aktywnym subwooferem Sub 221. Sercem systemu jest schodząca bardzo nisko (do 300 Hz) sekcja średniotonowa z tubą sferyczną o średnicy 50 cm i 127-mm głośnikiem M1 własnej konstrukcji.

Dzięki wysokiej skuteczności (104 dB/W/m) i hybrydowej konstrukcji z wbudowanym aktywnym subwooferem o mocy 250 W, Fino można podłączyć do praktycznie każdego wzmacniacza na rynku. Nawet wzmacniacze lampowe o niskiej mocy pozwolą na osiągnięcie potężnego, dynamicznego i trójwymiarowego dźwięku, jako że kontrolę nad prądożerny basem prawuje przez cały czas aktywny Sub 221.

 

DANE TECHNICZNE
Pasmo przenoszenia 290 - 20,000 Hz
Subwoofer 18 - 350 Hz
Moc znamionowa 50 W
Skuteczność (1 W / 1 m) 104 dB
Nominalna impedancja 8 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza od 10W
Wielkość pomieszczenia od 16 m2
Wysokość 1240 mm
Szerokość (z tubą) 500 mm
Głębokość (z tubą) 590 mm

 

GALERIA - KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY POWIĘKSZYĆ